Ruten

RUTEN

Ruterne er som følger: 

Aalborg – Støvring           20,11 km - Lørdag den 27. juni kl.07.00

Løbere: Sabrina Bentzon, Malene Holst og Astamaja Bath 

Støvring – Aars                   26,5 km - Lørdag den 27. juni kl.09.30

Løber: Helle Vinter

Aars – Møldrup                  24,8 km - Lørdag den 27. juni kl.12.00

Løber: Sabrina Zaar

Møldrup – Viborg              21,2 km - Lørdag den 27. juni kl.14.30

Løber: Michael Balle

Viborg – Kjellerup            20,2 km - Lørdag den 27. juni kl.17.00

Løbere: Hans Holm og Karolina Stefanska

Kjellerup – Silkeborg        18,5 km - Lørdag den 27. juni kl.19.30

Løber: Lene Smidstrup

Silkeborg – Brædstrup    24,6 km - Søndag den 28. juni kl.07.00

Løber: Henriette Madsen

Brædstrup – Uldum          16,4 km - Søndag den 28. juni kl.09.30

Løbere: Henriette Madsen og Mathilde

Uldum – Vejle                      20,1 km - Søndag den 28. juni kl.12.00

Løbere: Christian Troelsen 

Vejle – Fredericia               26,3 km - Søndag den 28. juni kl.14.30

Løber: Ditte Busch

Fredericia – Nørre Aaby  23,3 km - Søndag den 28. juni kl.17.00

Løbere: Helle, Rikke og Flemming

Nørre Aaby – Aarup              18 km - Søndag den 28. juni kl.19.30

Løbere: Helle, Rikke og Flemming

Aarup – Odense                  25,4 km - Mandag den 29. juni kl.07.00

Løber: Stefan Mølgaard Dall

Odense – Langeskov          19,2 km - Mandag den 29. juni kl.09.30

Løber: Michelle Jensen

Langeskov - Nyborg            16,7 km - Mandag den 29. juni kl.12.00

Løbere: Thomas Frank Irming og Anna 

Nyborg - Korsør (bro -tog)                  Mandag den 29. juni kl.14.30

Korsør - Slagelse                  18,7 km - Mandag den 29. juni kl.17.00

Løbere: Jesper D Jensen og Ahmad El Ahmad  

Slagelse - Alsted                   24,7 km - Mandag den 29. juni kl.19.30

Løbere: Line Glinvad Andersen og Anna Sofie Elsner

Alsted - Slimminge              20,7 km - Tirsdag den 30. juni kl.07.00

Løbere: Clara og Fie 

Slimminge - Køge                        22,3 - Tirsdag den 30. juni kl.09.30

Løbere: Thomas Sørensen og Louise Marx 

Køge – Hundige                       23 km - Tirsdag den 30. juni kl.12.00

Løber: Morten Engmark

Hundige – Hvidovre            15,6 km - Tirsdag den 30. juni kl.14.30

Løbere: Morten Brix, Marinela Djekic og Thomas Tingleff

Hvidovre – Rigshospitalet  11,9 km - Tirsdag den 30. juni kl.17.00

Løbere: Mai Kappenberger, Michael og Laurits Skaubye, Christina Tingleff

 

 

 

Husk at skrive i din ansøgning, hvilken rute du ønsker at løbe. Vi tager forbehold for fyldte 'løbehold' på den ønskede distance.

Vi opdaterer løbende her på siden.